Jaunais mācību gads vakar Saieta laukumā pulcēja Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) skolēnus un skolotājus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī 2014./2015. mācību gadam tika piešķirta sava noskaņa – zilā cerību krāsa.
Kā pasākumā atcerējās MVĢ direktore Vanda Maderniece, iepriekš šī pati krāsa skolai piešķirta 2004. gadā: – Atsaucām atmiņā, kā togad, stipri līstot lietum, pulcējāmies pie MVĢ – skolas, kurai vēl nebija jumta. Skolā notika pārbūve, tika celts 3. stāvs, tāpēc mācības uz laiku bija pārceltas „mazajā skoliņā", Saules ielas 9 telpās. Otrajā semestrī varējām ienākt jau izremontētā skolā; tomēr joprojām vēl ceram uz piebūvi, par kuru runājām jau tolaik.
Atsākoties skolas gaitām, skolēnus 1. septembrī uzrunāja Ministru prezidentes ārštata padomnieks nacionālās izglītības attīstības jautājumos Kārlis Šadurskis; savukārt MVĢ skolnieks Miķelis Dāvids Rikveilis bija devies uz tikšanos Rīgā, kur starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus un viņu skolotājus sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.09.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto