Kopš 8. augusta Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē skatāma grafiķa Pētera Džigura darbu izstāde „Lai Sirds dziesma skan".
Šādi mākslinieks atzīmē 70. jubilejas gadu, un Madona ir tikai viena no ceļojošās izstādes pieturvietām. Ar izstādi paspējuši iepazīties Līvānu, Preiļu, Ludzas un Rēzeknes muzeju apmeklētāji, bet pēc tam izstāde savu ceļojumu noslēgs mākslinieka dzimtajā pilsētā – Balvos. Tur autors pavadīja bērnības un skolas gadus.
1964. gadā Pēteris Džigurs beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, tad sekoja studiju gadi Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļā. Viņš aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs kopš 1974. gada un kopš 1983. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.
P. Džigura melnbaltos grafikas darbus var atpazīt uzreiz – kompozīcijas, kur liela nozīme ir līnijai, ritmam, simboliem, tēliem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.08.2014.
Autore: DANUTE VĒZE