Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: valdības rīcība

Redakcija

Autors • 13.08.2014.

Burtu lielums

Kā, jūsuprāt, valdībai būtu jārīkojas, lai atbalstītu vietējos uzņēmējus pašreizējā situācijā sakarā ar Krievijas izsludināto embargo? – vaicājām Madonas ielās vakar sastaptajiem cilvēkiem.

Indra no Madonas: – Neesmu īpaši interesējusies par šo situāciju, līdz ar to man nav sava viedokļa. Varētu piekrist viedoklim, ka jāpazemina pievienotās vērtības nodoklis vietējām precēm, jāmeklē jauni kontakti ar citām valstīm.

Jānis no Dzelzavas: – Nav vēl izveidojies konkrēts viedoklis. Grūti spriest, kā vajadzētu rīkoties, bet domāju, ka valdībai kaut kāds plāns būtu jāizveido, citādi vietējie uzņēmēji bankrotēs. Cik man ir zināms pēc ziņu avotiem, piemēram, valdības vienmēr pieminētās zivis kā eksporta preci pieņem vienīgi Krievija, citām Eiropas Savienības valstīm tās nevajag. Es domāju, ka jāmeklē citi tirdzniecības partneri, teiksim, jāraugās uz Rietumiem, taču diez vai tos būs tik viegli atrast.

Cesvainiete Antra: – Uzņēmēji no valdības puses būtu jāatbalsta, jo ko tad lai dara tie cilvēki, kas ir saražojuši preci, domājot, ka to varēs realizēt. Sen jau bija jādomā par PVN pazemināšanu, jo, manuprāt, vietējiem jau tāpat pašlaik klājas grūti – liela daļa nevar nodarboties ar to, ko visu mūžu ir gribējuši darīt, bet tā vietā meklē ceļu uz ārzemēm. Vēl labs variants būtu ieviest papildu eksporta ceļus uz citām valstīm, jo mana meita, kas dzīvo Skotijā, teic, ka tur daudzas preces, ko var dabūt Latvijā, nopērkamas nav. Piemēram, pelmeņi Skotijā nav nopērkami, tad kāpēc tos neražot, lai vestu uz šo valsti?

Aija Eglīte: – Es domāju, ka no Krievijas bija sagaidāms, ka viņi rīkosies, ja pret viņiem nostāsies Eiropas Savienība un pārējā pasaule. Mums ir jābūt visu laiku gataviem, ka tāda situācija var kuru katru brīdi iestāties, jo lielais draugs ir liels un varens un tas grib parādīt, ka viņš diktē noteikumus, nevis mēs. Uzņēmējiem valdība var palīdzēt visu laiku, veicinot godīgu nodokļu maksāšanu un ne jau paaugstinot nodokļus, bet gan tos pazeminot.

Jelizaveta no Mārcienas: – Domāju, ka vajadzētu veicināt vietējo ražojumu pārdošanu veikalos Latvijā, pazeminot PVN, lai cenas ir zemākas. Situācija, kas izvērsusies valstu starpā, ir ļoti dīvaina, taču šķiet, ka šī situācija ar aizliegumu ievest preces ir pašsaprotama.

Aptauju veica
RITA TURKINA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px