Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 12. Saeimas vēlēšanas

Redakcija

Autors • 06.08.2014.

Burtu lielums

Vai jūs jau interesējaties par rudenī gaidāmajām 12. Saeimas vēlēšanām? – vakar, beidzamajā deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis An­dris: – Vēl jau par agru par to domāt, bet vēlēšanās es piedalos katru reizi. Savā izvēlē esmu diezgan konservatīvs, bet pirms galīgā lēmuma pieņemšanas kārtīgi izlasu deputātu kandidātu sarakstu, lai zinātu, kurus svītrot, bet kam ievilkt plusiņu, kā arī ņemu vērā līdz šim paveikto. Katrā ziņā „pēc deguniem" es nebalsoju.

Ilmārs no Liezēres: – Tam īpašu uzmanību vēl nepievēršu, līdz 4. oktobrim vēl ir diezgan daudz laika. Piedaloties vēlēšanās, reizēm savu izvēli pamainu. Galvenais, kas nosaka manu izvēli, ir padarītais. Un, protams, arī paši cilvēki, kuri kandidē vēlēšanās. Lieku gan plusus, gan svītroju.

Renāte no Patkules: – Man vēl nav tiesību balsot, tāpēc par to lielu interesi neizrādu, bet vecāki tam seko un piedalās vēlēšanās. Kad man būs 18 gadu, arī es piedalīšos vēlēšanās, jo tas ir svarīgi. Manuprāt, vēlēšanu tiesības nav jāpiešķir no 16 gadiem, daļa vienaudžu šajā vecumā vēl nav tik nobrieduši un arī politika vēl tik ļoti neinteresē, tāpēc labāk lai paliek tā, kā ir tagad.

Madoniete Paulīne: – Vēlēšanās, protams, ir jāpiedalās, bet, par ko balsošu, vēl neesmu izlēmusi. Es domāju, ka šajās vēlēšanās izvēle būs jāpamaina, pie tam, iespējams, diezgan kardināli, nevar tā pieturēties pie veciem standartiem.

Ilona no Bērzaunes: – Vēlēšanās, protams, piedalos. Iepriekš arī paskatos sarak­stus, pavērtēju padarīto. Priekšvēlēšanu solījumi manu izvēli gan neietekmē.

Madonietis Mihails: – Man nav tiesību piedalīties vēlēšanās. Latviešu valodu esmu apguvis sarunvalodas līmenī, latviski runāju, bet nejūtos tik stiprs, lai kārtotu eksāmenu. Vēlēšanās piedalīsies bērni, bet es viņiem padomus, par ko balsot, nedodu. Lēmumu viņi pieņem paši.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px