Latvijas U-18 puišu izlase (1996. dzimšanas gads un jaunāki) 24. jūlijā Turcijas pilsētā Konijā aizvadīja pirmo spēli Eiropas U-18 čempionātā.
Latvijas pretinieki A apakšgrupā bija Itālijas, Polijas un Beļģijas U-18 izlases. Trīs pirmo vietu ieguvēji otrajā posmā turpināja cīņu par medaļām, ceturtā komanda spēlēja gandarījuma turnīrā. Trešajā posmā astoņas labākās komandas izslēgšanas spēlēs sadalīja 1.-8. vietu, bet astoņas citas noskaidroja trīs sliktākās, kuras zaudēja vietu Eiropas čempionāta virslīgā. Lielākā daļa Latvijas izlases spēlētāju sezonas laikā pilnveidojuši meistarību LMT Basketbola akadēmijas nodarbībās un ieguvuši pieredzi LBL 1. divīzijas turnīrā. Sākot ar janvāri, aizvadītas 11 pārbaudes spēles, kurās izcīnītas astoņas uzvaras. Iegūta pirmā vieta Baltijas jūras kausa izcīņā un otrā vieta Baltijas kausā. Vasaras darbus kavēja vairāku spēlētāju savainojumi. Tos izdevās apārstēt, un pēdējo nedēļu komanda trenējās un ar Lietuvas junioriem spēlēja pilnā sastāvā. Eiropas U-18 čempionātā piedalījās 16 komandas.
Pirmajā spēlē Latvijas izlase zaudēja Itālijas vienaudžiem (55 : 72), kuri pavasarī uzvarēja neoficiālajā pasaules junioru čempionātā Alberta Šveicera turnīrā Vācijā. Zigmārs Raimo spēlēja nepilnas 17 minūtes, guva 3 punktus un izcīnīja 4 atlecošās bumbas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.08.2014.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
treneris