„19. jūlijā pie estrādes Ļaudonā pa kluso tika nocirsta liepu aleja, kopā divdesmit koki. Pēc teritoriālā plānojuma tā ir atpūtas – zaļā zona. Nesaprotu, kam tie koki traucēja? Spriežot pēc celmiem, tie nebija ne nokaltuši, ne trupējuši.
Dzirdēju, ka tie traucējot ierīkot kaut kādu mistisku "bērnu labirintu". Manupārt, patvaļas paraugs."
Šo vēstuli e-pastā pirmdienas rītā bija atsūtījis ļaudonietis Valdis Beļaunieks.
Vēlāk arī pa tālruni tika ziņots par šo faktu, tikai zvanītāja nenosauca savu vārdu.
Uz jautājumu, vai Madonas novada pašvaldības koku ciršanas komisijas pārstāvis Vilnis Trops ir informēts un kādā no komisijas sēdēm ir apspriesta koku ciršana parkā pie Ļaudonas estrādes, saņēmu noliedzošu atbildi.
Taču noteikumos par koku ciršanu ārpus meža, ja to dara īpašnieks vai īpašuma pārvaldītājs, ir noteikts, ka koku ciršanai nepieciešama saskaņošana ar vietējo pašvaldību, ja kokus cērt, kā šajā gadījumā, pilsētas vai ciema teritorijā, publiski pieejamā vietā, parkā, alejā (MK noteikumi Nr. 309).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.07.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
VALDA BEĻAUNIEKA foto