Ja ziemā slēpojam ar slēpēm, tad vasarā tie ir treniņi un sacensības ar rolleriem. 19. jūlijā trīs stundas Madonā Raiņa ielas posms no kultūras nama līdz Valdemāra bulvārim bija slēgts, jo te norisinājās Madonas balvu izcīņa, FIS Latvijas čempionāta rollerslēpošanā pirmā posma sacensības.
Sacensības pilsētas ielās nav jaunums daudzās pasaules valstīs. Latvijā rollerslēpošanas aizsākums pilsētas ielās ir meklējams Cēsīs, kur rollerslēpošanas sacensības savulaik ar entuziasmu rīkoja Mārtiņš Niklāss. Pirms vairākiem gadiem, kad vēl Madonā nebija rollertrases, arī varam atsaukt atmiņā pāris rollerslēpotāju maču mūsu pilsētas ielās.
Sestdien Madonā Raiņa ielā izveidotā sprinta distance posmā no kultūras nama līdz Valdemāra bulvārim nebija gara, vien 200 m. Toties samērā grūta gan, jo bija jāveic pret kalnu, turklāt lielā karstumā. Konkurence bija liela, jo kopā ar mūsu valsts slēpotājiem piedalījās arī Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas slēpotāji – gandrīz 150 dalībnieku. Līdz ar to nācās krietni pasvīst, lai kvalificētos finālam, tomēr daudzās vecuma grupās mums pogas izgrieza ārzemnieki.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.07.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
DĀVJA VECKALNIŅA foto