Tradicionāli nu jau 17 gadus jūlija beigas un augusta pats sākums ieskandina Vidzemes augstienes skaisto pilsētu Madonu ar skaņām, kas godbijīgi un cieņā pret Latvijas mūzikas kultūras mantojumu pulcē ar degsmīgu entuziasma un jaunrades garu iedvesmotus Latvijas mūziķus, lai iepriecinātu gan sevi, gan citus ar to burvīgo pasauli, kādu radījuši mūsu zemes skaņraži.
Paralēli mūzikas vakariem Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā nu jau trešo gadu svētku ietvarā veidojas jauno mūziķu nometne un dažādas meistardarbnīcas (meistarkursi), kas ar plašu dalībnieku skaitu no visas Latvijas liecina par savu dzīvotspēju un nepieciešamību.
Meistardarbnīca topošajiem komponistiem (trešais gads) notiek pie komponista Imanta Zemzara ar vēlmi apzināt komponēt gribošos bērnu mūzikas skolu audzēkņus un, iespējams, veicināt, provocēt, ieinteresēt turpināt šo mūzikas ceļa virzienu. Šogad šī meistardarbnīca pulcē jau četrus dalībniekus atšķirībā no iepriekšējo gadu diviem.
Meistardarbnīca jaunajiem komponistiem ļoti veiksmīgi uzsākta pagājušajā gadā. Rolanda Kronlaka un Andra Dzenīša vadībā (9 dalībnieki) tā ieguva, mūsuprāt, lielisku formātu, lai būtu veiksmīgs turpinājums, un šogad pulcēs 10 dalībniekus no mūzikas vidusskolām un mūzikas akadēmijas. Meistardarbnīca notiks Gundegas Šmites un Mārtiņa Viļuma vadībā. Šogad esam būtiski paplašinājuši šo pasākumu ar nopietnām lekcijām kompozīcijas jautājumos (kopumā 7 lekcijas), kur bez meistarklašu vadītājiem lektori būs arī Rolands Kronlaks, Andris Dzenītis un Jānis Petraškevičs. Jāatzīmē, ka visi minētie komponisti-lektori ir ļoti augsti kvalificēti, atzīti un novērtēti meistari gan Latvijā, gan ārzemēs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.07.2014.
Autors: MĀRTIŅŠ BERGS