19. jūlijā Madonā, Raiņa ielas posmā no kultūras nama līdz Valdemāra bulvārim, un 20. jūlijā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" rollerslēpošanas trasē norisināsies Madonas balvu izcīņa un Latvijas čempionāts rollerslēpošanā.
Kā informē sacensību direktors Gunārs Ikaunieks, rollerslēpošanas čempionāts vienlaikus ir arī Madonas balvu izcīņa: – Sestdien pulksten 15 tiks dots starts rollerslēpošanas klasiskā sprinta sacensībām. Interesanti, ka sprinta sacensības noritēs pilsētā, un tās varēs vērot gan madonieši, gan pilsētas viesi. Distance visām vecuma grupām būs 200 m. Tas būs Raiņa ielas posms no kultūras nama līdz Valdemāra bulvārim, kur uz trim stundām tiks slēgta satiksme. Turklāt visai grūts posms, jo vīsies nedaudz kalnup. Savukārt svētdien, 20. jūlijā, čempionāts pārcelsies uz "Smeceres silu", kur no pulksten 11 tiks dots starts sacensībām ar intervāla startu rollerslēpošanas distancēm brīvajā solī; distances garums atbilstoši vecuma grupai ir 2 km, 4 km, 6 km vai 10 km. Šīs rolerslēpošanas sacensības būs sava veida gatavošanās Pasaules kausa posmam rollerslēpošanā, kas 2015. gadā ir ieplānots Madonā.
Izvaicāts par dalībniekiem, Gunārs Ikaunieks vēstīja, ka piedalīsies gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie, starp tiem būs ne tikai madonieši un Latvijas labākie slēpotāji, bet arī rollerslēpotāji no Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas.
Pasākumu rīko Madonas novada pašvaldība, sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils" sadarbībā ar Latvijas slēpošanas savienību. Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Vuškāns minēja, ka līdz ceturtdienas rītam čempionātam ir reģistrējušies ap 100 dalībnieku, bet, tā kā pieteikšanās vēl turpinās, to skaits varētu būt lielāks.
Autore: IVETA ŠMUGĀ