28. jūnijā „Paleju" šautuvē pulcējās sportisti uz Madonas novada atklātā čempionāta šaušanā sacensību otro posmu. Ka vajag tā laimēties ar laika izvēli, par to varējām pabrīnīties jau nākamajā dienā. Pēc vēsajām, lai neteiktu vairāk, un lietus mākoņu regulāri apskalotajām dienām sestdiena atnāca kā zeltīta godalga par pārciestajiem laika untumiem – gana silta un saulaina. Diemžēl tik vien arī bija, jo svētdienā laiks atkal sāka niķoties.
Tas nu tā – ievadam. Bet par to, kas un kā notika „Paleju" šautuvē, ir ko teikt. Ja atceraties reportāžu par pirmo posmu, kas notika maija vidū (starp citu, arī visai drebinošā laikā), oficiālo, ja tā varam teikt, sacensību daļu papildināja visai nopietns un intriģējošs pasākums – Pētera kausa izcīņa. Lai uzturētu intrigu, sacensību sākumdaļā organizatori deva iespēju cīnīties par balvu – gludstobra bisi, pie tam visai īpašā veidā.
Protams, kā jau šaušanas sacensībās pienākas, par balvu – plinti – cīņa arī notika ar plinti. Tikai šoreiz tā bija mazkalibra šautene. Piecdesmit metru attālumā saulē greznojās divas rindas krāsainu, numurētu balonu, lai šāvējs caur optisko aci varētu saredzēt un nosaukt tā balona numuru, kam šauj; izvēle te bija brīva. Jāteic, tāpat kā maijā uz Pētera kausu, arī uz plintes iegūšanu pieteicās visi sacensību dalībnieki.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.07.2014.
Ar fotoaparātu un spalvaskātu klāt bija OĻĢERTS SKUJA