Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Glezniecības plenērā “Laisma” paveiktais

Redakcija

Autors • 02.07.2014.

Glezniecības plenērā “Laisma” paveiktais
Burtu lielums

22 mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un ASV no 18. jūnija pulcējās Sarkaņu pagasta Rēķu kalnā, kur notika 14. glezniecības plenērs „Laisma".

Plenēra noslēguma izstāde un tikšanās ar autoriem ritēja 27. jūnijā. Tā kā laiks bija lietains, izstādes atklāšana notika Madonas novada pašvaldības ēkā.
Plenēra organizatore Maija Jakoviča vispirms pateicās par pašvaldības atbalstu, kas kopš rajona padomes laikiem ik gadu plenēram tiek piešķirts. Novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram dāvinājumā novada pašvaldībai tika pasniegta mākslinieces Ligitas Caunes gleznotā „Biksēres muiža". Otra plenēra labvēļa – SIA „Junge" veikala „Krūmiņa beķereja" – pārstāvji tika aicināti māksliniekiem kļūt par modeļiem, un piecas darbinieces tam arī atsaucās.
– Plenērs nozīmē gleznot atvērtā gaisā, – precizēja Maija Jakoviča. – Laikapstākļi šoreiz māksliniekus virzīja uz iekštelpām, tāpēc tapa arī portreti, kas redzami zīmējumos, akvareļos, eļļas gleznās.
– Ieraugot gleznas, ir skaidrs, ka sinoptiķu solītā vasara paslēpusies sagleznotajās ainavās, – novērtēja pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš. – Vasaras krāsas un formas caur gleznām ienākušas domes foajē telpā, un paldies Maijai, kas ir šī plenēra galvenā ģeneratore.
– Tā kā šogad daudz lija, man patika vērot nevis pļavas, bet debesis, – „Staram" atzina madoniete Laima Šlosberga. – Atklāju superīgas krāsas un noskaņas debesu jumā, manos akvareļos redzētais parādās. Daudz strādāju arī pie skicēm, ko publiski neesmu izlikusi, bet vēlāk no uzmetumiem taps darbi.
– „Laismā" piedalījos astoto gadu, šogad viss bija jauki, tikai laiks nelutināja, – pauda Jānis Zelgalvis. – Strādāju pie ainavām un portretu glezniecības. Saulkrastos esmu izveidojis mākslinieku klubu, daudz darbojos savā mājā, tā ka plenērā beidzot varēju gleznot. Latvijā esmu desmito gadu, uz šejieni pārcēlos no Amerikas, kur 30 gadu nostrādāju policijā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px