Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: saulains laiks

Redakcija

Autors • 02.07.2014.

Burtu lielums

Vai jūsos vēl mājo cerības sagaidīt šovasar siltu un saulainu laiku, ko sinoptiķi it kā jau sola šosvētdien? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Valdis no Mārcienas: – Es domāju, ka silts un saulains laiks, tāds, kā nupat bija aizvadītajā sestdienā, vēl varētu būt jūlijā, bet līdz tam viss jau būs sapuvis. Dārzā ūdens ir visās vagās, gurķi, kabači palikuši jau dzelteni, bietes, burkāni, kā saka, ir salīduši atpakaļ zemē. Pagaidām izskatās, ka nekādas kārtīgas ražas, ko novākt rudenī, vis nebūs. Nupat svētdien biju kapusvētkos Ļaudonā, skats bija visai nepievilcīgs – visas ledenes lietus, krusa bija apsitusi tā, ka vieni kāti palikuši.
Internetā izlasīju, ka vasara būs tāda, kā līdz šim, ik pa brīdim uzspīdēs saule un nolīs lietus.

Vita no Meirāniem: – Sinoptiķi televīzijā taču sola, ka jūlijā beidzot sagaidīsim sauli. Atvaļinājumā saule jau ļoti noderētu. Laukos dārzi ir bēdīgā paskatā, viss slīkst nost. Cerams, ka laikap­stākļi tomēr uzlabosies.

Lauma no Meirāniem: – Vasara iesākās ar pozitīvām domām par saulainu un siltu laiku, bet tagad liekas, ka dzīvojam pavisam citā klimata zonā. It kā jau sola, ka ar jūliju sāksies karstuma periods, bet grūti pateikt, vai šīs prognozes piepildīsies. Laikapstākļi Latvijā ir kļuvuši neparedzami, bet būtu jau jauki, ja tagad, kad brīvlaiks ir arī studentiem, laiks uzlabotos.

Madonietis Valērijs: – Ir, protams, jau apnicis, ka visu laiku līst. Atvaļinājumu esmu jau izmantojis, un tas nedaudz trāpīja laikā, kad bija arī karstas un saulainas dienas. Patlaban tik bieži līst, ka grūti noticēt, ka jau svētdien varētu sākties karsts, saulains laiks un gaisa temperatūra pakāpties līdz +30 grādu atzīmei.

Ļaudoniete Inga: – Es dzirdēju ziņās, ka šovasar vēl karsts laiks būs. Ir tam jānotic, un tad prognoze arī piepildīsies. Uz Latviju esmu atbraukusi no Anglijas, kur strādāju. Anglijā jau visu laiku līst un pa vidu uzspīd saulīte, līdzīgi, kā tas patlaban ir Latvijā. Mani šāds laiks vairs nepārsteidz, esmu pie tā pieradusi, bet, protams, atbraucot atvaļinājumā uz dzimteni, gribējās saulīti.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px