Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pirms Līgo svētkiem Madonā ziedo asinis

Redakcija

Autors • 25.06.2014.

Pirms Līgo svētkiem Madonā ziedo asinis
Burtu lielums

Valsts asinsdonoru centrs pirms svētkiem īpaši aicināja ziedot asinis, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestā­dēs. Latvijā to iespējams izdarīt Rīgā un vēl dažās citās pilsētās, bet mūsu pusē visērtāk ziedot asinis ir Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles izbraukuma reizēs, kā tas, piemēram, bija iespējams pagājušajā ceturtdienā, 19. jūnijā, no pulksten 9 līdz 12 J. Norviļa Madonas mūzikas skolā.

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle Madonā ierodas regulāri – apmēram reizi ceturksnī. Cerams, ka tā būs arī turpmāk un šai ziņā nekas netiks optimizēts vai samazināts. Uz Rīgu speciāli nodot asinis, visticamāk, jau dotos daudz mazāk donoru, nekā tad, ja šāda iespēja tiek saglabāta tuvu dzīvesvietai.
Šoreiz atsaucība Madonā gan atšķirībā no iepriekšējām reizēm bija nedaudz mazāka, bet tas, kā „Staram" atzina Sarkanā Krusta Madonas nodaļas pārstāve Maira Lukašina, ir saprotami, jo ir vasara, izlaidumu laiks, bet starp donoriem parasti esot daudz skolu jauniešu. Toties šoreiz asinis varēja nodot, nestāvot garās rindās. Parasti, gaidot savu kārtu, ir jāstāv ārā, jo gandrīz vienmēr asinis Madonā nodot atnāk ap simt cilvēku. Kad būs nākamā reize, kad mūspusē atkal būs iespējams ziedot asinis, ir jāseko informācijai internetā, un ziņa par to tiek publicēta arī laikrakstā „Stars".
Vairāki J. Norviļa Madonas mūzikas skolā sastaptie iedzīvotāji uz jautājumu, kāpēc ir kļuvuši par donoriem, mums atbildēja ar pretjautājumu: – Ja esi vesels, kāpēc gan nenodot asinis un nepalīdzēt kādam atgūt veselību vai pat izglābt dzīvību?
Madonietim Artim šī bija otrā reize, kad viņš ziedoja asinis:
– Pirms tam to biju darījis 2008. gadā, kad asinis bija nepieciešamas tēvam, bet gan jau arī tagad tās kādam palīdzēs atgūt veselību. To, ka šāda iespēja Madonā būs šodien, man pateica sieva. Un, ja jau tiek piebraukts klāt, nav taču grūti atnākt un nodot asinis. Turklāt pēc tam var uzzināt noderīgu informāciju sev, kas tajās asinīs īsti ir.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.06.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px