Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: vai veselības ministrei Ingrīdai Circenei būtu jāatkāpjas?

Redakcija

Autors • 25.06.2014.

Burtu lielums

Pirms svētkiem valsts augstākās amatpersonas ir atzinušas, ka tāda situācija, kad premjerei L. Straujumai ilgstoši jāpilda arī veselības ministres pienākumi, nav pieļaujama. Arī Madonā sastaptajiem cilvēkiem vaicājām: – Vai, jūsuprāt, veselības ministrei Ingrīdai Circenei būtu jāatkāpjas?

Madonietis Alfreds: – Ar veselības aprūpi jau neviens nav apmierināts, bet ne jau viņa ir vienīgā veselības ministre, kuras laikā šī neapmierinātība ir radusies. Izteiktā neuzticība vairāk izskatās pēc tāda pirmsvēlēšanu trika. Līdzekļus medicīnai piešķir visa valdība, un to, kāds tai būs finansējums, vairāk pat izšķir konkrētā partija. Valdībā vispār nav kārtības. Es domāju, ka V. Dombrovska sabrūvēto cilvēki vēl gadiem ilgi strēbs.

Gulbenietis Egons: – Viņai jau sen vajadzēja atkāpties. Labāk būtu, ja, būdama daktere, cilvēkus ārstētu pati, nevis vadītu ministriju. Izvēloties nākamo ministru, vairāk būtu jāuzklausa arī mediķu viedoklis. Galvenais, ko veselības aprūpē vajadzētu mainīt, būtu samazināt rindas uz operācijām, kā arī izpētīt, kāpēc zāles ir tik dārgas.

Inese no Aronas pagasta: – Es domāju, ka izteiktā neuzticība nav pamatota un nav lielas nozīmes ministru mainīt 3 mēnešus pirms vēlēšanām. Taču veselības aprūpē gan daudz ko vajadzētu uzlabot, tai skaitā attiecībā uz zobārstniecības pakalpojumiem. Lai novada centrā būtu pieejams arī dežurējošais zobārsts un nebūtu tā, ka apstaigā visus zobārstus un ar sāpošu zobu neviens nepieņem.

Barkaviete Maija: – Man par to nav viedokļa. Mana ģimenes ārste ir ļoti atsaucīga, laipna. Katrā ziņā esmu ļoti apmierināta. Ja ir nepieciešams, vienmēr saņemu nosūtījumu arī uz konsultācijām pie speciālistiem jeb – citiem vārdiem – man šai ziņā ir pozitīva pieredze.

Pēteris no Indrāniem: – Protams, viņai būtu jāatkāpjas. Veselības nozarē viss ir galīgi mežā salaists, turklāt vēl pašai ilgstoši ir slimības lapa. Viņai vajadzētu izveseļoties un atgriezties darbā vai dot iespēju strādāt citam zinošam speciālistam, kurš spētu panākt pozitīvas izmaiņas. Pagaidām veselības aprūpes sistēmā par cilvēku netiek domāts. Kur brauc, tur jāmaksā līdzmaksājums, un vēl tik iespaidīgā apmērā. Taču tādas naudas summas mēs, parastie cilvēki, nevaram atļauties.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px