Jau otro gadu starptautiskais glezniecības plenērs „Laisma" rit Jāņu laikā.
Kā „Staru" informē plenēra organizatore Maija Jakoviča, tas ir gaismas un ziedu laiks – pļavas zied, un Jāņu laikā visiem plenēra darbs patīk labāk nekā jūlijā vai augustā. Gaišie vakari, līgodziesmas, ugunskuri kalnā, Jāņu vainagi plenēra dalībniekus iedvesmo, aizrauj un sniedz papildu emocijas.
Starptautiskā glezniecības plenēra „Laisma" dalībnieki 18. jūnijā jau ieradās atpūtas centrā „Rēķu kalns" (Sarkaņu pagastā), lai līdz 28. jūnijam darbotos radošā gaisotnē. – Šogad plenērs notiek četrpadsmito vasaru, un tas sasaista vairākas vizuālās mākslas jomas: tēlotājmākslu (akvareļglezniecība, eļļas glezniecība, zīmējums) un fotomākslu, – komentēja Maija Jakoviča. – Esam uzaicinājuši fotostudijas „Madona" pārstāvjus, un arī viņi iesaistīsies plenēra aktivitātēs. 21. jūnijā pulksten 19 paredzēta melnbaltā foto meistara, novadnieka Andreja Granta lekcija „Portrets un pašportrets. Stikls un spogulis", uz ko aicinām arī citus interesentus. 22. jūnijā pulksten 19 plenēra dalībnieki un interesenti gaidīti Filozofu vakarā, kura tēma – „Spogulis un transformācijas prāta dzīvē". Filozofu vakarā piedalīsies profesionāls filozofs Ansis Zunde un Gundega Lapsa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.06.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto