Skolās un kultūras namos izsmaržojušas meijas – vispārizglītojošo skolu 12. klašu audzēkņi un aizvadītajās brīvdienās arī 9. klašu absolventi ir nosvinējuši izlaidumu svinīgās ceremonijas.
Tā kā centralizētie eksāmeni šogad tika nokārtoti salīdzinoši ātri, sertifikātus ar eksāmenu rezultātiem vidusskolu absolventi visā Latvijā saņems 30. jūnijā, un izlaidumi pamatā tika svinēti 7. jūnijā.
Savukārt 13. vai 14. jūnijā izlaidumu ceremonijas ritēja skolu devītajiem, dažās skolās – arī divpadsmitajiem.
Atestātu par pamatskolas izglītību 13. jūnijā Madonas kultūras namā saņēma Madonas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēkņi. Skolotājas Anitas Vabules audzināmo klasi ģimnāzijā pabeidza 18 skolēni. – Daudz ir darīts un sasniegts, pie skolas aug mūsu iestādītais bērziņš, ko 7. klasē izcīnījām projektā, – komentēja skolotāja Anita Vabule. – Bērni ir radoši, atraktīvi, dzīvespriecīgi. Ir normālas sekmes, esam piedalījušies arī sportiskās aktivitātēs – „ZZ Čempionātā" pērn ieguvām simpātiju balvu. Skolā labi veicies dažādos pasākumos un talantu konkursos.
Uz komentāru, ka audzēkņu gan šoreiz klasē bijis pamaz, audzinātāja atbildēja apstiprinoši: – Jā, šis gads skolēnu ziņā bija izteikti mazskaitlisks, nākamajā mācību gadā ģimnāzijā atkal būs divas devītās klases ar plašāku skolēnu piepildījumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto