– Kā šogad esat iecerējuši svinēt Līgo svētkus un vai plānojat apmeklēt arī pasākumus Madonā – koncertu Madonas estrādē ar Latvijas estrādes leģendu un jauno estrādes zvaigžņu piedalīšanos, nakts balli un „Pliko skrējienu" rītausmā, kā arī Otro Vislatvijas Jāņu gadatirgu ar „Siera un alus festivālu" Saieta laukumā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Judīte no Lubānas: – Parasti mēs Jāņus svinam mājās pie ugunskura. Par šāgada plašajiem Līgo pasākumiem Madonā esam dzirdējuši Radio 2 un arī redzējuši reklāmu LNT. Pašlaik no mājām nekur tālāk negribas braukt, bet to, vai apmeklēsim Jāņu gadatirgu Saieta laukumā, izlemsim tā norises dienā.
Madoniete Ilze: – Pārsvarā tos svinam mājās, bet šogad apmeklēsim arī dažus Madonā paredzētos Līgo pasākumus. Noteikti kopā ar mazbērniem atnākšu uz Jāņu gadatirgu, bet vakarā dosimies uz koncertu estrādē. Vakar no „O Kartes" atnāca priecīga ziņa, ka biļeti varēsim iegādāties ar atlaidi.
Mārīte no Praulienas: – Vēl jau līdz galam nav izdomāts, kur un kā sagaidīsim Jāņus. Parasti mēs tos svinam mājās, bet, tā kā mums pašiem nav ne savu Jāņu, ne Līgu, dodamies pie tiem, kur tie ir. Taču šogad, iespējams, apmeklēsim koncertu Madonā, tāpat Jāņu gadatirgu. Mēs jau Saieta laukumā apmeklējam visus tirgus.
Ineta no Ļaudonas: – Mums jau ir savs Jānītis, tāpēc svētkus plānojam svinēt mājās – tradicionāli taisīt vārtus, ziedu pušķus, pīt vainagus, tāpat tuvākajos rados apsveikt Jāņus, bet neizslēdzu iespēju, ka šogad varētu atbraukt arī uz Madonu. Vismaz tirgu droši vien apmeklēsim.
Madoniete Antra: – Par Līgo pasākumiem Madonā esmu dzirdējusi, bet vēl nezinu, vai uz tiem iešu. Jāņu gadatirgu Saieta laukumā gan apmeklēšu, jo, ja svētkus svinēt izdomāšu laukos, tad uz turieni braukšu tikai vakarā. Netālu kaimiņos tur dzīvo arī Jānis. Aplīgošanas tradīcija tiek ievērota arī Madonā, tāpēc dārzu izravēju jau vakar.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA