Daudzi Latvijas tautisko deju dejotāji gatavojas uzvedumam „Lec, saulīte!", kas tiks rādīts Mežaparka lielajā estrādē 21. un 22. jūnijā.
Koncertuzvedumā piedalīsies arī Lubānas kultūras nama tautas deju ansamblis „Lubāna" (kolektīva vadītāja Laila Ozoliņa) un Madonas kultūras nama TDA „Vidzeme" vidējais sastāvs (vadītājs Andris Ezeriņš).
Uzvedums „Lec, saulīte!" notiks pasākumu „Kultūras galvaspilsēta 2014 – Rīga" ietvaros. Iespēja piedalīties uzvedumā tika dota visiem A grupas (tautas deju ansambļi – jaunieši) kolektīviem un 30 labākajiem D grupas (vidējās paaudzes) kolektīviem. Kopumā uzvedumā piedalīsies Latvijas labāko deju kolektīvu 2500 dalībnieki, arī jauniešu kori, folkloras kopas, solisti, pavadošie sastāvi.
Kā zināms, Līgo naktī latviešu tauta svin svētkus, kas tai ierakstīti šūpulī, saglabājot to rituālus dzīvus un laikmetīgus. Aplīgošana, vainagu pīšana, māju un lopu pušķošana, ugunskuru kuršana, pirtī iešana, auglības skrējiens, buršanās, papardes zieda meklēšana un vēl citas tradīcijas apvij šo nakti, padarot to par gada enerģētiski spēcīgāko nakti. Koncertuzveduma pamatā ir stāsts, kuru dzirdot, redzot un izdzīvojot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas – viesi uz brīdi nonāks gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituāla pasaulē, vērojot to no mūsdienu cilvēka skatpunkta.
Uzveduma mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Ērglis, režisors – Elmārs Seņkovs, scenārija autore – Rasa Bugavičute, libreta autore – Nora Ikstena, muzikālais vadītājs – Raimonds Tiguls, scenogrāfs – Reinis Suhanovs.
Autore: INESE ELSIŅA