– Esmu dzimis Ērgļu pusē. Vēlāk vecāki pārcēlās strādāt uz Dzelzavas kūdras fabriku, un tā arī mana bērnība pagāja Dzelzavas novadā, – stāsta INGUS KARLSONS un jokojot piebilst, ka viņš gan atšķirībā no visiem pazīstamā omulīgā, apaļā zviedru vīriņa dzīvojot zem jumta, bet labā laikā neesot iebildumu pabūt arī uz jumta.
Savukārt, kas attiecas uz vārdu, Ingus stāsta, ka mamma visiem trim dēliem esot izvēlējusies latviskus vārdus:
– Esmu vecākais, vidējais brālis ir Raivis, jaunākais – Nauris. Pašam savs vārds tīri labi patīk. Bez tam tas nav arī īpaši populārs. Pazīstu tikai kādus pāris vārdabrāļus. Arī radu lokā neviena ar šādu vārdu nav – vismaz nekādi pārpratumi nevar rasties.
Pēc profesijas Ingus ir mehāniķis, bet dzīvē viskautkas ir izmēģināts. – Pēc Dzelzavas pamatskolas absolvēšanas profesiju ieguvu toreizējā Maltas sovhoztehnikumā. Pēc tehnikuma tūlīt sekoja armija. Sanāca dienēt jau Latvijas armijā. Pēc atgriešanās pastrādāju autoservisā, tad – tirdzniecībā, pēc tam deviņus gadus – mežizstrādē, bet tagad jau desmitais gads, kopš esmu SIA „Würth" Madonas veikala vadītājs. Ikdiena jau nesaistās tikai ar tirdzniecību vien, bieži nepieciešams uzklausīt klienta problēmas un tad kopīgi izvēlēties risinājumu, it sevišķi kas attiecas uz autoķīmiju, tāpat arī uz pārējo veikala piedāvājumu. Pircējam reizēm padoms ir ļoti svarīgs, man savukārt – gandarījums, ka klients no veikala aiziet apmierināts.
Kad iejautājos, vai Ingus ir apmierināts ar dzīvi tepat dzimtajā pusē, mans sarunbiedrs atzīst, ka jānovērtē tas, kas ir dots, un viņam šajā ziņā dzīvē ir veicies: – Šeit satiku arī savu otro pusīti, un nu jau vairāk nekā 20 gadu kopā ar ģimeni – sievu Initu un trīsgadīgo Eduardu (lielā meita Lauma studē un strādā Rīgā) – dzīvojam Sarkaņu pagastā. Sieva strādā par vadītāju Dzelzavas pagasta PII „Rūķis", Eduards turpat iet dārziņā. Sākumā dzīvojām kopā ar sievas vecākiem, vēlāk jau iegādājāmies paši savu īpašumu. Tā ka darbošanās pietiek – ne velti es smejos, ka mans maršruts ir mājas-darbs-mājas. Protams, brīvdienās arī atpūtai savs brīdis jāatvēl. Daudzus gadus dejoju Sarkaņu pagasta deju kolektīvā „Labākie gadi", bet tad mazliet mugura uzdeva un vajadzēja no dejošanas atteikties. Toties brīvajā laikā apmeklējam dažādus pasākumus, koncertus. Man gan vairāk patīk aktivitātes, kas saistītas ar moto un auto sportu. Tagad dēliņš jau lielāks, varam visi kopā kaut kur tālāk aizbraukt. Tāpat relaksācijai labi palīdz makšķerēšana. Bet galvenais jau ir dzīvot tā, lai būtu saskaņā ar sevi un apkārtējiem.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto