Vakar, 10. jūnijā, vispārizglītojošo skolu 9. klašu audzēkņi kārtoja pēdējo eksāmenu – vēsturē. Sarkaņu pamatskolas devītās klases skolēnus rīta pusē sastapām klasē, kur viņi pulcējās eksāmenam.
Kopā ar klases audzinātāju Ilonu Svārpstoni jaunieši bija optimistiski noskaņoti darbam, lai jau drīz, pēc pāris dienām, varētu pārslēgties izlaiduma noskaņām.
– Uztraukums šodien vēl ir, – komentēja jaunieši, – var taču arī neveikties. Eksāmens būs jāliek rakstiski, vēsturi apguvām pie skolotājas Ivonnas Goras.
Vaicāti par tālākajiem ceļiem, skolēni minēja, ka pamatā visi turpinās mācīties Madonas skolās, Adrians nolēmis kļūt par elektriķi, šo profesiju apgūs Cēsīs.
– Klase ir ļoti laba, – raksturoja skolotāja Ilona Svārpstone. – Draudzīgi, gudri bērni, būs grūti šķirties. Eksāmenus jaunieši liek labi: angļu valodā diviem puišiem ir deviņas balles, kādam ir septiņas un sešas balles. Matemātikā tāpat diviem audzēkņiem ir deviņas balles.
Skolotājai Ilonai Svārpstonei šī ir pirmā audzināmā klase, izlaidumu kopā ar skolotājiem, vecākiem un viesiem visi svinēs Sarkaņu pagasta tautas namā "Kalnagravas".
Madonas novada citās skolās eksāmenu vēsturē kārtoja dažāds skaits 9. klašu skolēnu: Madonas pilsētas 1. vidusskolā – 66, Madonas pilsētas 2. vidusskolā – 22, Madonas Valsts ģimnāzijā – 18, Barkavas pamatskolā – 14, Kalsnavas pamatskolā – 13, vismazākais skolēnu skaits, kuri kārtoja eksāmenu vēsturē, bija Mētrienas pamatskolā – tikai divi, Mārcienas pamatskolā – četri, Sarkaņu un Lazdonas pamatskolā – seši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto