Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā netālu no Sabiles sācies starptautisks tēlniecības simpozijs „Čuguns. Akmens", kura laikā taps deviņi monumentāli tēlniecības darbi.
Kā laikrakstu informē Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja kuratore Laura Miglone, simpozijā piedalās Temzija Ringlere, Ārans Šmits, Daniels Postellons, Peidža Henrija, Elizabete Helfere un Bens Folejs no ASV, kā arī Viktors Kopačs no Baltkrievijas. Savos darbos mākslinieki radoši savienos divus tēlniecības materiālus – čugunu un akmeni.
Interesanti, ka Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā šogad atzīmē 15 gadu, kopš Latvijas mākslā kā tēlniecības materiāls ienāca čuguns. 1999. gada vasarā ASV tēlnieku Karla Billingsleja un Keneta Peina vadībā Pedvālē pirmo reizi tika kausēts čuguns mākslas darbu radīšanas vajadzībām. Pedvālē čuguna tēlniecības simpoziji ir notikuši vairākkārt, un tajos tapušie darbi apskatāmi Pedvāles parkā. Atzīmējot 15. gadskārtu kopš pirmā Pedvāles čuguna tēlniecības simpozija, arī šogad simpozija „Čuguns. Akmens" laikā tēlnieki Ojārs Feldbergs, Kenets Peins un Karls Billingslejs veidos monumentālus tēlniecības darbus, kuri papildinās Pedvāles muzeja brīvdabas ekspozīciju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.06.2014.
Autore: INESE ELSIŅA