Aronas pagasta „Lejas Vālēnos", mākslinieku Maijas Jakovičas un Valērija Baidas darbnīcā, pagājušajā nedēļā ritēja ceriņiem veltīts glezniecības plenērs.
„Stara" komanda „Akmens mājas galerijā" viesojās dienā, kad lietus mākoņi iztraucēja māksliniekus doties ārā un darboties ar otu plenērā. Alternatīva bija nest ceriņus darbnīcā un no uzstādījuma tos gleznot savos audeklos.
– Vakar Valērijs gleznoja ārā, bet tad sākās lietus un pārcēlāmies telpās, – apstiprināja Maija Jakoviča. – Pie mums ir tā īpatnība, ka ceriņi vēl tikai plaukst. Madonā tie ir pilnos ziedos, bet Rīgā jau noziedējuši. Pirms vasaras Ceriņu plenērs ir pirmais mēģinājums sanākt kopā un iešūpoties darbam. Nākamā tikšanās būs no 18. līdz 28. jūnijam, kad ar radošajiem Madonas reģiona ļaudīm tiksimies Rēķu kalnā, glezniecības plenēra „Laisma" norisēs. Pagājušajā gadā secinājām, ka Jāņu laikā visiem plenēra darbs patīk labāk nekā augustā. Pļavas zied, un tas dod papildu emocijas. Gaišie vakari, līgodziesmas, ugunskuri kalnā, Jāņu vainagi – tas visus plenēra dalībniekus iedvesmo un aizrauj.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.05.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto