Svētdien, 25. maijā, Madonas novada Bērzaunes pagastā izcēlies plašs ugunsgrēks skaidu brikešu ražotnes angārā. Dzēšanas darbi turpinājās arī vakar, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Kā atklāja VUGD pārstāve Viktorija Šembele, izsaukums uz ugunsnelaimi saņemts pulksten 14.52.
– Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka angārs jau deg ar atklātu liesmu. Tā kā pastāvēja uguns izplatīšanās draudi, paralēli angāra dzēšanas darbiem tika veikti pasākumi, lai ar ūdeni atdzesētu blakus esošo ēku metāla konstrukcijas, tādējādi pasargājot tās no deformēšanās un aizdegšanās. Aizdegšanās bija notikusi skaidu granulu cehā. Degšanas platība ir 700 m2, un gruzdēja apmēram 400 tonnu skaidu. Ugunsgrēka likvidēšanas darbos tika iesaistīti arī divi uzņēmuma traktori, kas vēl vakar veda ārā gruzdošās skaidas, kuras ugunsdzēsēji pēc tam salēja ar ūdeni, – pastāstīja Viktorija Šembele.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.05.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Aculiecinieka foto