17. maijā pulksten 16 Madonas sporta centrā notiks XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru modelēšanas koncerts.
Tajā piedalīsies Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestri, būs arī pūtēju orķestru defilē programmas; ieeja – bez maksas. Vidzemi pārstāvēs Naukšēnu vidusskolas pūtēju orķestris, Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris „Si bemol", Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, Rūjienas vidusskolas pūtēju orķestris un E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris. Latgali pārstāvēs orķestri no Rēzeknes, Preiļiem, Baltinavas, Jēkabpils, Kārsavas, Daugavpils, Maltas, Naujenes un Balviem.
Latvijā šādi koncerti plānoti divi. Pēc sarīkojuma Madonā otrs koncerts iecerēts 24. maijā Ķīpsalas izstāžu centrā, kur uzstāsies Kurzemes, Rīgas un Pierīgas, Zemgales novadu pūtēju orķestri.
Madonā piedalīsies 17 Vidzemes un Latgales novadu izglītības iestāžu pūtēju orķestri, kopumā 534 dalībnieki.
Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Madonas bērnu un jauniešu centru.
Jau no pulksten 10 Madonas sporta centrā notiks pūtēju orķestru mēģinājumi. Pēc koncerta, kas sāksies pulksten 16, sekos kolektīvu vadītāju oficiālā pieņemšana, savukārt dalībniekiem pēc koncerta plānota diskotēka.
Autore: INESE ELSIŅA