Skaistā, jaukā un tik ļoti vasarīgā 27. aprīļa dienā notika Braku muzeja 55. darba sezonas atklāšanas svētki.
Pasākumā varēja noskatīties iestudējumu no dažādiem R. Blaumaņa darbiem un dziedāt līdzi dziesmām, kuru vārdu autors ir pats rakstnieks.
Braku muzeja pirmsākumi saistās ar 1958. gadu, kad sākās vērienīgi ēku atjaunošanas darbi. Pirmais vadītājs, toreiz pārzinis, bija Jānis Ķirškalns. Viņa vadībā restaurēja ēkas, sakopa Braku teritoriju, izveidoja muzeju. J. Ķirškalna mērķis bija visu atjaunot un iekārtot līdzīgi, kā bija Blaumaņa laikā. Muzeja pirmais vadītājs bija enerģisks, darbīgs, pašaizliedzīgs un erudīts cilvēks. Tas bija ļoti grūts uzdevums sakopt kara laikā izpostīto teritoriju, kad visapkārt bumbu bedres, saauguši krūmi, neizbraucams ceļš uz Brakiem, arī darbiniekiem īsti nebija, kur mitināties. Jāņa Ķirškalna uzņēmība un apkārtējo atbalsts bija būtisks, lai Braki no jauna atdzimtu, glabātu un popularizētu R. Blaumaņa atstāto kultūrvēsturisko mantojumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2014.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja vadītāja