Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: EP vēlēšanas

Redakcija

Autors • 05.05.2014.

Burtu lielums

Jau pavisam drīz – 24. maijā – dosimies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai piedalītos EP vēlēšanās. – Vai jūs plānojat piedalīties šajās vēlēšanās un varbūt esat jau izdarījuši savu izvēli? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Gundars no Salaspils: – Esmu informēts par EP vēlēšanām. Zinu arī iecirkni, uz kuru jādodas balsot. Izvēli, par ko balsot, gan neesmu vēl izdarījis. Parasti sarakstus paskatos un izlemju pēdējā brīdī. Manu izvēli vairāk ietekmē personālijas, nevis partiju programmas un solījumi.

Viesturs no Cesvaines: – EP vēlēšanās piedalīšos, bet vēl nezinu, par ko balsošu. Apmēram partiju sarak-stus, kuri pieteikti vēlēšanām, zinu, bet gribētos tajos sīkāk iedziļināties. Arī programmas palasu, it sevišķi pirms Saeimas vēlēšanām. Ja laiks atļauj, apmeklēju tikšanās ar deputātu kandidātiem.

Skaidrīte no Barkavas: – Par vēlēšanu norisi viss, tai skaitā, kur jāiet balsot, ir zināms. Vienīgi vēl nekas nav izdomāts, par ko balsot. Vēl pētīšu deputātu kandidātu sarakstus un šoreiz īpašu uzmanību pievērsīšu arī partiju programmām. Gan jau tās pastkastītē tiks saliktas.

Ruta no Kusas: – Paziņojumus esam saņēmuši, jautājums ir tikai par to, vai ir vēlme piedalīties vēlēšanās. Kandidātu sarakstu it kā ir daudz, taču dzīve ir tā pagriezusies, ka nevar saprast, par ko balsot, par ko nebalsot. Bet pienāks vēlēšanu diena, un, protams, iesim un balsosim. Tas, ka Latvija ir ES valsts, ir ļoti svarīgi, citas alternatīvas jau mums īsti nemaz nav. Katrā ziņā ES, lai kā mēs to kritizētu, tomēr sniedz lielu finansiālu atbalstu. Ceļi tiek laboti, zemnieki saņem platībmaksājumus, tiek siltinātas skolas, būvētas sporta halles. Cits jautājums, cik saimnieciski mēs protam izmantot ES piešķirto finansējumu, bet nebūtu ES, mēs vispār nekādu atbalstu nesaņemtu.

Jānis no Kusas: – Līdz EP vēlēšanām vēl ir laiks, vēl var domāt un ne reizi vien arī pārdomāt. Vēlēšanās domāju piedalīties, bet mums ģimenē katram ir savas domas, katrs pats izdomā, par ko balsot. Būtu jau ļoti labi, ja no Latvijas ievēlētajiem deputātiem būtu kopēja programma, nevis katram sava.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px