2. maijā pulksten 19 Madonas kultūras namā muzicēs grupa „K Trio".
Grupa „K Trio" dibināta Īslandē 2008. gadā, un tās dibinātājs ir pianists Kristjans Martinssons. Pēc sekmīgiem koncertiem, konkursiem un uzvarām gan Eiropā, gan Īslandē „K Trio" izpelnījās pozitīvu slavu no mūzikas kritiķiem, klausītājiem un žūrijas. „K Trio" sastāvs: Kristjans Martinssons – klavieres (Īslande), Pets Klīvers – kontrabass (Lielbritānija) un Andris Buiķis – bungas (Latvija/Madona).
Šobrīd ierakstīti trīs albumi (albums „The Meatball Evening" izpelnījās Īslandes „Gada balvas" trīs nominācijas: labākais albums, labākais komponists (Kristjans Martinssons), labākā kompozīcija („Strokkur"). Šobrīd rit darbs pie grupas jauna albuma ieraksta, kolektīvs aktīvi muzicē Eiropas valstīs.
Madonas koncerta programmā izskanēs kompozīcijas no albuma „The Meatball Evening", kas rakstītas džeza un Īslandes tautasdziesmu apvienojuma žanrā. Būs arī kāda no latviešu tautasdziesmu džeza apdarēm. Andris Buiķis apgalvo, ka klausītājus apburs spēcīga brīvības un improvizācijas plūsma. Skanēs gan mierīga, klasiska mūzika, gan aktīvas, dinamiski un harmoniski bagātas kompozīcijas.
Absolvējot Amsterdamas konservatoriju, Andris Buiķis ar šo „K Trio" sastāvu izpelnījās 10 balles. – Esmu pirmais konservatorijas absolvents tās pastāvēšanas vēsturē, kurš kā bundzinieks eksāmenā saņēma 10 balles, – lepojas mūsu mūziķis.
Autore: INESE ELSIŅA