Sestdien, 26. aprīlī, Varakļānu novada Stirnienē degusi meža zemsedze un kūla 100 hektāru platībā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.
Tāpat brīvdienās Lubānas novada Indrānu pagastā degusi kūla 12 ha platībā. Kopumā aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši 169 kūlas ugunsgrēkus.
VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas dēļ izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai, iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus un sīkdzīvniekus, putnu ligzdas. Kūlas dedzināšana samazina sugu daudzveidību, un tā vienkāršojas.
Kūlas ugunsgrēki var būt iespējami tikai tajās vietās, kur nav sakopts, rudenī nav nopļauta zāle. Kūlas dedzināšana nav veids, kā sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas. Turklāt neapsaimniekoti ir ne vien lauki, bet arī daudzviet ir nesakoptas pilsētu teritorijas. Gan par kūlas dedzināšanu, gan teritoriju neapsaimniekošanu var tikt piemēroti administratīvo pārkāpumu sodi.
Sagatavoja
LAURA KOVTUNA