Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: desmit gadu kopš Latvijas iestāšanās ES

Redakcija

Autors • 29.04.2014.

Burtu lielums

Šogad 1. maijā paliek desmit gadu kopš Latvijas iestāšanās ES. – Kādas ir jūsu domas par šo patiešām vēsturisko notikumu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Praulēniete Līga: – Es domāju, ka toreiz izdarījām pareizo izvēli. Arī es biju starp tiem, kas balsoja par Latvijas iestāšanos ES. Daudz ieguvumu ir zemniekiem saistībā ar tiešmaksājumiem, tāpat iespējām piesaistīt ES struktūrfondu līdzekļus, protams, ja paši kaut ko dara. Ir jāseko līdzi informācijai, jāprot rakstīt projektus. Katrā ziņā iespējas tiek dotas, jāprot tikai tās izmantot.

Pēteris no Gulbenes: – Izjūtas ir dažādas. Iestājoties ES, kaut kas vairāk ir iegūts, kaut kas zaudēts, bet visumā toreiz pieņēmām labu lēmumu. Arī es balsoju „par". Nav jau mums nemaz tik liela izvēles iespēja, turklāt mums jau it kā jābūt vienā saimē ar citām Eiropas valstīm, tai skaitā arī no drošības apsvērumiem, kā to tagad saistībā ar Ukrainas notikumiem labi redzam. Kur mēs tagad būtu, palikuši kā atsevišķa valsts ārpus ES?

Lubāniete Anita: – Manuprāt, pirms desmit gadiem mēs darījām pareizi, kaut gan dzīve īpaši labāka nav kļuvusi, bet mēs, seniori, nesūdzamies. Dzīvojam, kā varam, iztiekam ar to, kas ir. Arī no drošības viedokļa noteikti esam ieguvēji.

Madonietis Gunārs: – Lēmums principā tika pieņemts pareizs, Latvijai pārmaiņu vajadzēja. Ir daudz ieguvumu, bet nedaudz esmu arī vīlies. Toreiz, pirms desmit gadiem, gan izskatījās cerīgāk, nedomāju, ka būs tik liela birokrātija. Esmu būvnieks un turpinu strādāt, kaut esmu pensionārs, lai, kā saka, sunim arī kauli sanāktu… Tagad ir pieejami ES fondi, bet tie papīru kalni gan varēja būt mazāki; taču var jau būt, ka ES direktīvas Latvijā tiek pārspīlētas un pārāk cītīgi ievērotas.

Madonietis Roberts: – Droši vien, ka tas bija ļoti pareizs lēmums. Vieniem pašiem palikt nebūtu bijis prāta darbs. Eiropas valstu savienībā tomēr varam justies drošāk, it sevišķi to Ukrainas notikumu kontekstā saprotam šodien. Ir arī citi ieguvumi – pieejami ES fondi, atvērts darba tirgus, jauniešiem ir iespējas studēt ārvalstīs.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px