Aprīļa sākumā informējām, ka Saieta laukumā Madonā paredzēts izvietot novadā pirmo vides monitoru. Nu tas jau ir uzsācis darboties testa režīmā.
Kā klātienē var pārliecināties ikviens garāmgājējs vai garāmbraucējs, ekrāns ir samērā iespaidīgs, sasniedzot 3 × 4 metrus izmērā. Madonas novada uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans pastāstīja, ka būtībā vides monitors darbosies kā interaktīvs reklāmas/afišu stabs, jo modernās tehnoloģijas varēs izmantot samērā plaši: – Šajā piektdienā vēl notiks sēde, kurā spriedīsim par kārtību, kādā iesniegt informāciju atspoguļošanai vides monitorā, taču jau šobrīd ir plānots, ka jebkuram novada uzņēmējam būs iespēja reklamēt savu produkciju, pakalpojumus, parādīsies informācija arī par novadā notiekošajiem kultūras, sporta pasākumiem, pašvaldība ziņos par aktualitātēm un tamlīdzīgi.
Jāpiebilst, ka iegādāts vēl viens mazāks pārvietojamais vides monitors (kas pārsvarā tiks izmantots pasākumos); tie abi iegādāti Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Sociāli ekonomiskās attīstības, biznesa un sadarbības veicināšana pierobežas reģionos" ietvaros, informēja projekta vadītāja Dace Āriņa. Kopējās izmaksas bijušas ap 70 tūkstošiem eiro, no kuriem programmas finansējums bijis 89%, valsts – 5% un pašvaldības līdzfinansējums – 5,86% (4157,61 eiro). Lielais vides monitors, kas atrodas Saieta laukumā, svinīgi tiks atklāts 26. aprīlī, stādu tirgus laikā.
Autore: LAURA KOVTUNA