29. aprīlī Rīgas Domā Marijas kapelā tiks atklāta vitrāža „Ar degsmi par brīvu Latviju", kas veltīta Atmodai un barikādēm.
Septiņus metrus augstā stikla instalācija ir veltīta Latvijas neatkarības atjaunošanai un cilvēkiem, kas Atmodas laikā iedegās par brīvu Latviju. Jaunās vitrāžas stikla gaismas spēle būs dzīva un mainīga, atgādinot par brīvības trauslumu un vajadzīgo tautas drosmi arī mūsdienās. Divu gadu laikā ar cilvēku atbalstu vitrāžai ziedoti vairāk nekā 100 000 eiro, kas iegūti gan no privātiem ziedojumiem, gan labdarības koncertiem, kā arī uzņēmumu atbalsta.
Projektu „Mans Doms" 2011. gada novembrī sāka biedrība „Ascendum". Projekta organizatori kopā ar Doma katedrāles pārstāvjiem nonāca līdz idejai par veltījumu Atmodai un 1991. gada barikāžu laikam.
Visi interesenti aicināti sekot līdzi 29. aprīļa vitrāžas atklāšanas pasākumiem. Šīs dienas vakarā tiks rīkots koncertuzvedums „Ar Domu par rītdienu" Rīgas Domā. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju koncertuzvedums tiks pārraidīts 4. maija vakarā LTV1.
Autore: INESE ELSIŅA