Jau vairākas nedēļas pagājušas, kopš iestājies astronomiskais pavasaris. Daudzviet sākušies pavasara sakopšanas darbi, bet tradicionālā Lielā talka šogad notiks 26. aprīlī. – Kā veicas ar apkārtnes sakopšanu – ko esat jau izdarījuši un kādus darbus vēl plānojat padarīt, un vai piedalīsities Lielajā talkā 26. aprīlī? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Zinaida no Sarkaņiem: – Teritorija tikpat kā jau ir sakopta. Šopavasar taču ir bijušas siltas un saulainas dienas, kad to jau varēja padarīt. Lapas biju sakasījusi arī rudenī, bet tagad teritoriju ar grābekli pārkasīju vēlreiz, jo vējš lapas jau sanes arī no citurienes. Priecājos, cik skaisti ir sadīgušas rudenī iestādītās tulpes, ko man atveda mazmeita no Holandes. Teica, ka ziedēšot ļoti skaisti, tagad ar nepacietību gaidu, kādas tās būs. Man ir diezgan liela teritorija, līdz ar to būs, ko tajā darīt, arī Lielās talkas dienā.
Aigars no Mētrienas: – Lai pievērstos sakopšanas darbiem, gaidām siltāku laiku. Pavasarī darāmā netrūkst, viss kaut kas ir jādara. Plānojam iestādīt arī kādu jaunu kociņu, tāpat puķes. Bet Lielās talkas dienā strādāsim savā teritorijā. Ja katrs sakops savu apkārtni, tad arī visa Latvija būs tīra un sakopta.
Mārtiņš no Ļaudonas: – Viss jau notiek. Tiek savāktas pērnās lapas un sadedzinātas. Tagad gan rosība nedaudz pierimusi, šajās dienās jau ir diezgan nemīlīgs laiks un ik pa brīdim līst. Šopavasar neko jaunu stādīt neplānojam, bet Lielajā talkā strādāsim savā īpašumā.
Madonietis Viktors: – Viss ir jau sakopts, vienīgi zeme vēl jāuzrok, lai būtu, kur kartupeļus stādīt. Attiecībā uz Lielo talku – esmu no tiem, kas to baļķi nenēsā. Katram ir jāsakopj sava teritorija un tad nekādu Lielo talku Latvijā nevajadzēs.
Madonietis Andris: – Viss jau, protams, ir kārtībā. Sniega taču nav, un bija arī pietiekami daudz siltu dienu, lai padarītu ieplānoto. Protams, arī šopavasar kaut ko stādīsim, bet Lielajā talkā, iespējams, būs jāmēģina sakopt blakus esošo apkārtni, kas nav mūsu īpašums.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA