Uz Mārcienas pagasta atklāto individuālo un komandu čempionātu 64 lauciņu dambretē skolas zālē pulcējās dalībnieki no pusrepublikas – gan dāmas un kungi spēka gados, gan seniori sirmām galvām, gan pavisam mazi zēni un meitenes, lai visas dienas garumā kopējā grupā astoņās kārtās pēc Šveices sistēmas cīnītos par trim medaļu komplektiem. Vēl divi medaļu komplekti sagaidīja savus īpašniekus vēlā pēcpusdienā dambretes ātrspēlē, bet komandu cīņā trīs kausi tika pasniegti veiksmīgāk nokomplektētajām komandām.
Žēl, ka šogad vēl šīs sacensības nekļuva starptautiskas, jo kopā ar daugavpiliešiem neieradās arī lietuvieši, bet igauņiem iznāca atteikties no pieteiktajām viesnīcas telpām Madonā pēdējā brīdī. Tāpat negaidīts bija arī kalsnaviešu un Degumnieku pēdējā brīža atteikums. Tomēr tas nemazināja sacensību spriedzi visas dienas gaitā, jo piedalījās 42 dambretisti (tāpat kā pērn) no Jēkabpils, Rīgas, Līgatnes, Cēsīm, Amatas, Piebalgas, Viļānu novada un pilsētas, kā arī no Meirāniem, Dzelzavas, Liezēres, Madonas, Kalsnavas, Saikavas, Ļaudonas un Mārcienas. Bet kausu izcīņā piedalījās 8 komandas, kur uzteicama ir debitantu komanda no Liezēres, kuras organizatora lomā bija iejuties Elmārs Krampe, kā arī „Mārciena 2" (sastāvā skolēni).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.04.2014.
Autors: M. VĪRS