Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonieši koporķestrī

Redakcija

Autors • 08.04.2014.

Burtu lielums

Gatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Rīgā 5. aprīlī notika bērnu un jauniešu simfonisko orķestru modelēšanas koncerts.

Modelēšanas koncertā, kas notika koncertzālē Lielā Ģilde, piedalījās 25 Latvijas izglītības iestāžu simfoniskie orķestri, to vidū arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta un skolas direktora Mārtiņa Berga vadībā. Kolektīvi iekļāvušies septiņu apvienoto orķestru sastāvā, ko vadīs virsdiriģenti Haralds Bārzdiņš, Normunds Dreģis, Boļeslavs Voļaks, Laura Staša, Valdis Butāns, Guntars Bernāts, Mārtiņš Bergs, Aivars Broks, Pēteris Plūme, Aivars Buņķis, Andris Riekstiņš, Aleksejs Verbickis.
Bērnu simfonisko orķestru iekļaušanās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesā ir sākusies 2005. gadā, kad pirmo reizi Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsturē notika bērnu simfoniskā orķestra koncerts koncertzālē Lielajā Ģildē. Arī noslēguma koncertā muzikālo pavadījumu atskaņoja Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris diriģenta H. Bārzdiņa vadībā. Savukārt X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2010. gadā bērnu simfonisko orķestru koncertā Latvijas Mūzikas akadēmijā piedalījās četri labākie kolektīvi. Savukārt 2013. gadā notika I Latvijas izglītības iestāžu bērnu simfonisko orķestru festivāls Jelgavā.


Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px