Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā jau sesto reizi notika pasaules čempionāts telpās vieglatlētikā veterāniem (WMACi 2014) vecumā no 35 gadiem līdz pat 80 un 85 gadiem.
Sacensībām bija reģistrēts 3821 dalībnieks no 70 valstīm. Latviju šajā forumā pārstāvēja vairāk nekā 50 vieglatlētu, viņu vidū – Māra Rināsa un Dace Saulīte no Madonas, piedaloties 3 km soļojumā telpās un 10 km soļojumā pa šoseju.
Pie populārākajām sporta karalienes disciplīnām droši var nosaukt 60 m un 200 m skrējienu, kā arī pusmaratonu.
Latvijas sportistu guvums ir iespaidīgs – 21 medaļa (piecas zelta, astoņas sudraba un astoņas bronzas godalgas), kā arī vēl 26 dalībnieku rezultāti – labāko sešniekā.
Uz Madonu atvestas divas bronzas medaļas, piedaloties soļotāju komandas rindās. Vecuma grupā W45 10 km distancē medaļas izdevās izcīnīt Mārai Rināsai un Dacei Saulītei.
Šīs vasaras nogalē labākie Latvijas vieglatlēti veterāni gatavojas piedalīties arī Eiropas čempionātā Izmirā (Turcijā).
Autore: D. SILA