– Kā šodien, pirmajā darbdienā pēc pulksteņa pagriešanas vienu stundu uz priekšu, jūtaties? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Raivis no Vestienas: – Jūtos normāli, nekādus sarežģījumus pulksteņu grozīšana nav sagādājusi. Ja vajag, varu piecelties stundu agrāk vai stundu vēlāk, man tas grūtības nesagādā. Laukos to tik ļoti kā varbūt pilsētā neizjūt. Darbi tik un tā ir jāpadara, neviens jau pulkstenī neskatās, tāpat strādā no rīta līdz vakaram. Taču labāk būtu, ja pulksteņus tomēr negrozītu – kam tas vispār ir vajadzīgs? Ja ko maina, tad gan vajadzētu palikt pie vasaras laika.
Elvijs no Liezēres: – Viss ir kārtībā, ne jau pirmo reizi bija jāpagriež pulkstenis. Esmu dzirdējis, ka par šo jautājumu iedzīvotāju vidū ir veikta aptauja. Es gan piederu pie tiem, kas atbalsta pāreju uz vasaras un ziemas laiku. Pārejot uz vasaras laiku, ilgāk vakaros ir gaišs, savukārt ziemā labāk ir dzīvot pēc Saules.
Madoniete Velta: – Miegs no rītiem jau nāk vienmēr. Esmu dzirdējusi, ka it kā gatavojas atteikties no pulksteņa grozīšanas. Arī es to atbalstu, jo citādi pie tā vienmēr ir jāpiedomā. Kaut ko nokavēt vai ierasties par agru man nav gadījies, bet es esmu par to, ka, ja nu nolems no tā atteikties, tad tā vajadzētu rīkoties visā Eiropā, kārtībai vajadzētu būt vienotai.
Madonietis Ingus: – Es esmu pret pulksteņa grozīšanu. Būtu labi, ja ES beidzot par to vienotos un to atceltu visās ES valstīs. Un tas pat nebūtu tik svarīgi, pie kura laika paliktu, galvenais, lai izbeigtu pulksteņu grozīšanu. Visās ES valstīs gan vajadzētu pieturēties pie vienotas kārtības. Mums Latvijā nav nevienas tādas lielas rūpnīcas, kur, pārejot uz vasaras un ziemas laiku, varētu būtiski ietaupīt elektroenerģiju.
Irina no Lazdonas: – Nekāda labā pašsajūta man nav, tāda pulksteņa grozīšana organismu jau tomēr ietekmē. Labāk būtu, ja no pārejas uz vasaras laiku un otrādi atteiktos. Tas ne tikai iespaido cilvēka pašsajūtu, bet var arī sagādāt nevajadzīgus pārpratumus. Piemēram, es, ja nebūtu skatījusies ziņas, vispār būtu piemirsusi, ka naktī uz svētdienu pulkstenis jāpagriež stundu uz priekšu.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA