Līdzīgi kā pērn, arī šajā mācību gadā 12. klašu beidzējiem centralizētie eksāmeni svešvalodā notiek pavasara brīvlaikā. Pirmdien, 17. martā, jaunieši kārtoja angļu valodas eksāmena rakstu daļu, bet mutiskā daļa viņiem jākārto 17., 18. un 19. martā.
Svešvalodu eksāmeniem nepieciešamas vairākas dienas, un tajos piedalās liels pedagogu skaits, tādēļ to norise ieplānota laikā, kas pārējiem izglītojamajiem ir pavasara brīvdienas, lai netiktu traucēts citu izglītojamo mācību process. Kā uzskata Izglītības un zinātnes ministrija, svešvalodu eksāmenā tiek vērtētas izglītojamo vispārējās prasmes saprast un lietot valodu, tāpēc ir pieļaujama tā norise pirms mācību priekšmeta apguves noslēguma, kas būtiski neietekmē izglītojamo sasniegumu vērtējumu eksāmenā.
– Angļu valodas eksāmenu savā skolā liek visu Madonas novada skolu divpadsmitie, vienīgi Ļaudonas vidusskolas divpadsmitie to kārto kopā ar Madonas vakara un neklātienes vidusskolas 12. klases audzēkņiem un brauc uz Madonu, –
laikrakstam pastāsta novada domes izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. – No Ļaudonas vidusskolas angļu valodas eksāmenu kārto seši izglītojamie, Barkavas Profesionālajā vidusskolā – 30, kopumā Madonas novadā angļu valodas eksāmenu liek vairāk nekā 150 divpadsmito klašu audzēkņu. Angļu valodas eksāmena mutiskajai daļai Madonas Valsts ģimnāzijā tiks veltītas trīs dienas, pārējās novada skolās – divas dienas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto