Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sagaidīs astronomisko pavasari

Redakcija

Autors • 19.03.2014.

Burtu lielums

Latvijas jaunatklāšanas komanda „TE!", kuras gatavotos raidījumus ir ierasts vērot LTV1 ceturtdienu vakaros, astronomisko pavasari sagaidīs Ērgļos, Alūksnē, Baldonē un Rīgā.

Šajā raidījumā Māris Olte ar saviem trim dēliem navigēs geokešeru brālības nosprausto tīklu Ērgļu apvidū un izzinās, kas ir slēpņošana. Viņiem palīdzēs rūdītu slēpņotāju ģimenīte – četri Ozoliņi. Kopā tiks meklēti citu atstātie slēpņi un veidoti savi, turklāt ar uzdevumu.
Savukārt Māra Kampernova Rīgā meklēs 20. gadsimta atstātās pēdas, baudīs Miera ielas brīvdomīgo gaisotni, ieskatīsies Latvijas saldākā muzeja – „Laimas šokolādes muzeja" – ekspozīcijā un noslēgumā ļausies sērfotāju mežonīgajam valdzinājumam, bet Gustavs Terzens un Marta Selecka sagaidīt pavasari dosies uz Baldoni, kur atrodas Eiropas lielākais teleskops „Varenais Šmits". Viņi arī satiks Latvijas astronomu amatieri Kristapu Kemleru, kas ar zvaigžņu vērošanu aizrāvies tik nopietni, ka pat izveidojis savu mikroobservatoriju Amatas novadā. Pauls Timrots savukārt turpinās inspicēt Alūksni.
„TE!" LTV1 demonstrē ceturtdienās pulksten 21.15 ar atkārtojumu tās pašas nedēļas sestdienā pulksten 11. Visas raidījuma epizodes var skatīties arī VFS Films mājas lapā http://vfs.lv/.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px