Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tradīcija turpinās, tikai citā formātā

Redakcija

Autors • 18.03.2014.

Tradīcija turpinās, tikai citā formātā
Burtu lielums

Lai gan laikapstākļi 15. martā no pavasarīgi saulainiem sagriezās pavisam vējaini, ar slapjdraņķi, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" par laikraksta "Stars" balvām sprinta stafetē sacentās 31 komandas 62 dalībnieki.

"Stara" balvu izcīņas sacensības ir tradīcija, kas pēc to atjaunošanas sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību un sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils" pagājušajā sestdienā turpinājās 18. reizi. Par spīti laikapstākļiem, tam, ka brīžiem lija, noskaņojums tomēr bija optimistisks, jo pavasaris taču tuvojas un slēpošanas sezona ir jānoslēdz godam. Daudzās slēpotāju ģimenēs jau ir ierasts, ka balvā tiek "Stariņš", tāpēc īpaši svarīga piedalīšanās bija mūsu novada sportistiem, kaut dalībnieki bija arī no Cēsīm, Vecpiebalgas, Pļaviņām, Rīgas, slēpoja arī divas lietuviešu komandas no Viļņas.
Kā jau "Starā" tika informēts, šīs sacensības bija pirmās ar mainītu sacensību nolikumu. Atbalstot sporta un atpūtas bāzes vadītāja Gunāra Ikaunieka priekšlikumu par laikraksta "Stars" balvu izcīņas slēpošanas stafetē formāta maiņu, šogad distanču slēpotājiem tika piedāvāta sprinta stafete un sacensību vērtēšana četrās vecuma grupās agrāko divu vietā. Beidzot tika uzklausīts ierosinājums dot iespēju cīnīties par balvām arī vecākajiem sacensību dalībniekiem grupā 90+. Pēc nolikuma sprinta stafetē gan vīriešu, gan sieviešu grupā piedalījās ne vairs trīs, bet divu dalībnieku komanda.
Nu jau ceturto gadu laikraksta "Stars" balvu izcīņa norisinās nevis janvāra pirmajā svētdienā, bet gan martā. Nekad jau nevar īsti paredzēt, kāds būs laiks, taču šogad, kad ziema un dabiskais sniegs ir redzēti tikai epizodiski, bet iepriekšējā nedēļā gaisa temperatūra dienā sasniedza pat +8…+10 grādu, neslēpotāji neticīgi raustīja plecus: "Kur jūs tur slēposit, ja visapkārt viss sniegs ir nokusis?" Ja ieskatās "Stara" balvu izcīņas stafetes vēsturē, redzam, ka ir arī bijis viens gads – 2007., kad sacensības nenotika sniega trūkuma dēļ, taču toreiz sporta bāzes rīcībā vēl nebija mākslī-
gā sniega sagatavošanas tehnikas.
Šajā īpatnējā ziemas sezonā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" mākslīgā sniega distanču slēpošanas trase, izmantojot janvāra salu, bija sagatavota ar tādu aprēķinu, lai varētu slēpot pēc iespējas ilgāk arī bezsniega ziemas apstākļos.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.03.2014.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px