Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā dzēsis teju vai 200 kūlas ugunsgrēku. Par laimi, ugunsgrēkos nav cietuši vai gājuši bojā cilvēki, taču statistika rāda acīmredzamo – ir sākusies kūlas ugunsgrēku „sezona".
Tā arī Madonas reģionā, kā atklāja VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders, aizvadītajā sestdienā un svētdienā pagastos, novados kopumā bijuši 8 kūlas ugunsgrēki. No tiem lielākais bijis Madonā, Rūpniecības ielā, kur deguši 3 hektāri vecās zāles. Savukārt pirmdien, 10. martā, vairāk nekā 40 hektāru platībā degusi kūla Lubānas novada Indrānu pagastā. Aizvadītajā diennaktī 10 ha pērnās zāles nodedzis arī Sarkaņu pagastā.
– Pēdējos gados bija tā kā ierasts, ka teju vai pirmais kūlas ugunsgrēks ir Madonas kartinga trasē, taču tagad šī teritorija ir sakopta, un tur problēmu nav. Pirmais lielākais kūlas ugunsgrēks dzēsts Rūpniecības ielā, aiz slimnīcas, pie pareizticīgo baznīcas. Šajā kūlas ugunsgrēkā liesmas tika nodauzītas ar roku rīkiem, dzēšanas darbi veicās raiti, – pastāstīja Māris Bulders. Jautāts par iespējamajiem kūlas ugunsgrēka izcelšanās iemesliem, viņš secināja – ja vainīgo neizdodas pieķert „aiz rokas", pēc tam grūti pateikt, vai kāds nometis izsmēķi vai neuzmanīgi dedzinājis, piemēram, zarus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.03.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA