12. martā aprit gads Arņa Krūmiņa apbedīšanas birojam „Recessus", kopš tas Madonā uzsācis darbību šajā sfērā.
Biroja vadītāja Astra Krūmiņa „Staram" pastāstīja, ka viņas vīrs pieredzi uzkrājis, strādājot apbedīšanas sfērā piecu gadu garumā, tādēļ nolemts dibināt pašiem savu uzņēmumu.
– Ar lielu rūpību un darba mīlestību cenšamies savā uzņēmumā pārdomāt katru niansi un pilnveidot pakalpojumu piedāvājumu, lai brīdī, kad cilvēkam ir sāpīgi, kaut mazliet tiktu atvieglinātas rūpes tuvinieku apbedīšanā. Mums visiem ir grūti šķirties no sev tuva un mīļa cilvēka, un cilvēka varā nav iespējams mainīt to, ka pasaulē ir nāve. Mums paliek atmiņas, iemācītais, sajustais, piedzīvotais un mīlētais kopā ar šo cilvēku. Vēlāk varam ar to visu dalīties paši – ar bērniem, mazbērniem, draugiem un kolēģiem. Cilvēkiem ir dažāda reakcija uz to, kad pasaku – strādāju apbedīšanas sfērā. Vieni izrāda nepatiku, bailes un neomulību. Citos redzu neizpratni – kā var strādāt ik dienu skumju un sāpju pilnā atmosfērā. Tad saku viņiem: „Tā kā esmu kristiete un ticu mūžīgai dzīvei, zinu, ka cilvēks uz zemes dzīvo tik, cik mīļais Dievs tam vēlēs dzīvot. Ticu, ka var aizlūgt par dvēseli, manī iestājas miers un sapratne, ka ar savu profesiju pakalpoju kādam cilvēkam, lai kaut mazumiņu vieglāk ciest", – norādīja Astra Krūmiņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.03.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto