25. februāra agrā rītā, pulksten 1.45, lai sagaidītu ar reisu no Sočiem, no XXII Ziemas olimpiskajām spēlēm atbraukušos olimpiešus, kur citu vidū arī Madonas novada sportisti – distanču slēpotājs Arvis Liepiņš, bobslejists Raivis Broks un slēpju sagatavotājs Mārtiņš Jakovičs, lidostā „Rīga" bija ieradušies arī mūsu novada pārstāvji.
Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums un slēpošanas treneris Dainis Vuškāns sveica Arvi Liepiņu, bet no Barkavas atbraukušais Andris Stalīdzāns – Raivi Broku. Liels prieks bija, kad sagaidītāju pulciņā Arvis ieraudzīja arī savu mammu, kas dzīvo Sarkaņu pagastā. Olimpiešus lidostā sagaidīja arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, sportistu radi, draugi, pašvaldību pārstāvji, sporta skolu audzēkņi. Pateicības vārdi tika teikti sportistiem, viņu treneriem, bet līdzjutējiem – par ticību Latvijas komandas sportistiem. Pēc sagaidīšanas lidostā sportisti ar organizētu transportu devās uz Rīgu, lai pie Brīvības pieminekļa noliktu ziedus.
Māris Gailums dalījās lepnumā par mūsu novada sportistiem, par viņu sniegumu Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos: – Kaut sportistu sagaidīšana notika vēlu naktī, tā bija emocionāla un priecīga atkalredzēšanās. Raivis Broks pēc tam palika Rīgā, bet Arvis Liepiņš un Mārtiņš Jakovičs atgriezās mājās, lai neilgu laiciņu atpūstos, un nu jau viņi ir devušies uz Somiju, kur notiek Pasaules kausa posms distanču slēpošanā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
MĀRA GAILUMA foto