Mans nodoms ir meklēt palīgus un iespējas Sarkaņu pamatskolas glābšanai. Madonas novada vēlētie pašvaldības darbinieki nodomājuši skolu slēgt – tas publicēts Madonas novada mājas lapā.
Skola celta 1903. gadā, pārdzīvojusi karus un revolūcijas, cara, Ulmaņa, krievu un vācu laikus. Pirms četriem gadiem skola ar ES naudas līdzdalību ir siltināta, ielikti pakešu logi utt. Tagad, nenoliedzami – Latvijai grūtā periodā, to grib iznīcināt. 9. klasi beigs septiņi skolēni – viņiem ir laimējies. Septiņi 8. klases skolēni būs spiesti nokļūt svešā vidē beidzamajā skolas gadā. Vēl paliek 31 bērns, kam būs jāmaina ierastā dzīve, jāpamet teātra, deju un citi pulciņi. Izjuks izveidotie ansambļi. Par Sarkaņu skolas skolēnu daudzajiem panākumiem var izlasīt novada mājas lapā, ar olimpieti Arvi Liepiņu, orientieristu Andri Jubeli, kas abi ir šīs skolas absolventi, neviens nav speciāli jāiepazīstina. Skola esot jāslēdz, jo tajā par maz bērnu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.02.2014.
Autore: MĀRA BĒRZIŅA