Septīto reizi pēc kārtas Latvijā un ceturto reizi Madonā – tik bieži kāds no prestižā Skandināvijas kausa posmiem ir ticis rīkots pie mums. Kaut arī laikapstākļi par ziemu, kur nu vēl slēpošanai piemērotiem apstākļiem, šīs nedēļas sākumā neko daudz neliecināja. Naktī uz trešdienu, kad notika pirmie starti, temperatūra noslīdēja nedaudz zem 0oC, kā arī sevi beidzot pieteica dabiskais sniegs, kas labi sagatavoto „Smeceres sila" slēpošanas trasi vizuāli padarīja pievilcīgāku, ļaujot gan sportistiem, gan skatītājiem izbaudīt slēpošanas svētkus.
Latvijas Slēpošanas savienības, Madonas novada pašvaldības un biedrības „A-Madona" rīkotais ceturtais posms Skandināvijas kausa izcīņā distanču slēpošanā šogad pulcēja vairāk nekā 200 distanču slēpotāju no 10 valstīm. Tas ir lielākais slēpotāju skaits no līdzšinējiem Latvijā notikušajiem kausa posmiem.
Kaut gan Skandināvijas kausa ceturtais posms norisinājās paralēli olimpiskajām spēlēm Sočos, uz kurieni valstis bija nosūtījušas savus spēcīgākos slēpotājus, arī Madonā pulcējās Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas sportisti, kas šīs un iepriekšējo sezonu laikā uzrādījuši labus rezultātus Pasaules kausa mačos, tostarp vairāki čempioni un godalgoto vietu ieguvēji. Arī Latvijas slēpotāju skaits šajās sacensībās bija lielāks nekā citugad. Kopumā mūsu valsti pārstāvēja 23 vīri un 8 dāmas. Kā jau to iepriekš varēja paredzēt, gan sprintā, gan garajā distancē dominēja skandināvi, pārējo valstu – Igaunijas, Kanādas, Lietuvas un Baltkrievijas – slēpotāji vairāk kalpoja par fonu lielo slēpošanas valstu sportistu uzvarām. Pa vienam sportistam uz Madonas posmu bija atsūtījusi arī Šveice un slēpošanā tik eksotiskā Brazīlija. Brazīlietis Leandro Lutcs Madonā bija ieradies jau vairākas nedēļas pirms kausa posma, lai labāk iepazītu trasi. Īpašas priekšrocības tas gan nedeva, un, aizsteidzoties notikumiem priekšā, var minēt, ka sprinta distancē viņš palika pēdējais no tiem sportistiem, kas finišēja.
Sacensību starts pēc nelielas Skandināvijas kausa ceturtā posma atklāšanas ceremonijas tika dots šotrešdien pulksten 10, kad 1,2 km sprinta distancē devās 56 dāmas, to vidū arī nule no Sočiem atbraukusī Latvijas olimpiete Inga Dauškāne, kam vienīgajai no Latvijas slēpotājām tika prognozēta vieta labāko 30 dalībnieču vidū, kuras turpina cīņu ceturtdaļfinālā. Diemžēl viņa spēja sasniegt vien 33. labāko rezultātu, par 15,2 sekundēm atpaliekot no līderes un par 2 – no 30. vietas. Pārējām Latvijas slēpotājām rezultāti bija vēl vājāki. Madoniete Kitija Auziņa ierindojās 52. vietā, no līderes atpaliekot 29,71 sekundi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.02.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto