Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: elektroenerģijas tirgus atvēršana

Redakcija

Autors • 19.02.2014.

Burtu lielums

Kaut arī premjere Laimdota Straujuma ir nonākusi pie secinājuma, ka nav pamata atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu no šā gada 1. aprīļa, pensionāri pieprasa pārskatīt šo lēmumu. – Kādas ir jūsu domas, vai vēl ir iespējams atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu vai tomēr vilciens ir jau aizgājis? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Sergejs: – Tas noteikti ir jāatliek līdz laikam, kamēr „Latvenergo" saglabā savu monopolstāvokli. Daudz izvēles variantu jau mums nav, no tā paša „Latv-energo" vien elektrība būs jāpērk. Nav saprotams, kāpēc šādā situācijā tā būtu jāpaaugstina elektrības cena. Uzņēmums taču strādā ar peļņu, un arī strādājošajiem ir normālas algas.

Madonietis Linards: – Tirgus atvēršana neko nedos. Tas, kas tos kilovatus mums pārdos – igauņi, krievi vai latvieši -, nav tik būtiski, svarīgi, kas elektrību mums piegādās līdz mājām. Sadales tīkls jau ir tikai viens. „Latvenergo" savu daļu paņems, un sausais iznākums viennozīmīgi būs dārgāks. Manā uztverē – tā ir nevajadzīga naudas kāšana no cilvēkiem.

Madonietis Valdis: – Kāda mūsu domām tur nozīme! Tas droši vien tāpat tiks atvērts, kaut gan elektrības sadārdzinājums skars ikvienu. Pie tā paša „Latvenergo" vien būs jāpaliek. Īpaši lētāku elektrību neviens cits taču nesola.

Madoniete Līga: – Jautājums jau ir par to, ka tas noteikti būtu jādara, nevis, vai to nevarētu atlikt. Vai tad valdība nezina, kādas mēs saņemam pensijas? Rudenī piecus latus pielika, tagad caur elektrības maksājumiem grib noņemt nost. Divi pensionāri vēl var izdzīvot, bet ko lai saka tie, kam jāiztiek ar vienu pensiju?

Kalsnavietis Gatis: – Tas, protams, nepatīk, ka elektrība kļūs dārgāka, bet izskatās, ka valdība no šī lēmuma neatteiksies. Droši vien palikšu pie „Latvenergo", bet tas gan būs atkarīgs no piedāvājumiem, ja tādi būs. Vidēji mēnesī patērējam 300-400 kilovatu, līdz ar to maksas pieaugums būs diezgan jūtams. Jau tagad cenšamies elektrību taupīt, kur vien var. Labi, ka ārā kļūst arvien gaišāks.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px