Jau sen zinām, ka pārmērīga televizora skatīšanās vai sēdēšana pie datora ir kaitīga – ne tikai no fizioloģiskā aspekta (saliekta, nekustīga poza, kairinājums redzei), bet arī psiholoģiskā. Sevišķi jutīgajā bērna vecumā negatīvi var ietekmēt televīzijā redzētā saturs, kā arī šāds brīvā laika pavadīšanas modelis pats par sevi.
Speciālisti norāda, ka pēdējo desmitgažu laikā bērniem arvien biežāk ir grūtības uztvert informāciju, runāt pašiem, formulēt savas domas, samazinās aktīvas radošās domāšanas spējas. Ne velti arī pieaugušie darbdienas beigās nereti teic: gribas no visa atslēgties, jāpasēž pie televizora. Tātad skaidrs, ka apzināmies – TV skatīšanās laikā cilvēkam pašam nav ne aktīvi jādomā, ne jārunā, vien jāskatās ņirbošie attēli un jāklausās. Psiholoģe Elizabete Birule uzsvēra: – Katra liekā stunda, ko mazs bērns agrīnā vecumā pavada pie televizora, kā rāda pētījumi, desmitkārt palielina uzmanības deficīta risku, sākot iet skolā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.02.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA