Vakar, 4. februārī, tika atzīmēta Pasaules pretvēža diena, kad dažādos pasākumos un aktivitātēs, tai skaitā arī Latvijā, tika pievērsta uzmanība onkoloģisko slimību problemātikai un cilvēki tika aicināti pārbaudīt savu veselību.
Kā atklāja „Latvijas Onkoloģijas centra" galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš, diagnozi „vēzis" ik gadu uzzina vairāk nekā 11 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Diagnoze līdztekus sarežģītajam ārstēšanas procesam rada arī emocionālu šoku ne tikai pacientam, bet arī viņa tuviniekiem. Tāpēc ir svarīgi runāt par šiem jautājumiem, lai pacienti un viņu tuvinieki, saskaroties ar diagnozi, zinātu, kā rīkoties.
Turklāt ir novērota negatīva tendence – ar vēzi saslimušo iedzīvotāju skaits pēdējo 10 gadu laikā palielinājies par 20%. Viesturs Krūmiņš arī piebilda, ka Latvijā pārāk daudz pacientu ar onkoloģiskajām saslimšanām ir tieši vēlīnajā –
trešajā un ceturtajā – stadijā. Viņš uzsvēra, ka iedzīvotājiem būtu vairāk jārūpējas par savu veselību, izmantojot valsts piedāvātās iespējas šajā jomā.
– Vēzis ir attīstīto valstu problēma. Tomēr jāteic, ka citviet cilvēkiem ir pareizāka attieksme pret savu veselību. Katram vajadzētu vairāk domāt par savu fizisko stāvokli, – ārsts uzsvēra.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.02.2014.
Materiālu publicēšanai sagatavoja LAURA KOVTUNA