Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ar vēzi saslimušo skaits palielinās

Redakcija

Autors • 05.02.2014.

Burtu lielums

Vakar, 4. februārī, tika atzīmēta Pasaules pretvēža diena, kad dažādos pasākumos un aktivitātēs, tai skaitā arī Latvijā, tika pievērsta uzmanība onkoloģisko slimību problemātikai un cilvēki tika aicināti pārbaudīt savu veselību.

Kā atklāja „Latvijas Onkoloģijas centra" galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš, diagnozi „vēzis" ik gadu uzzina vairāk nekā 11 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Diagnoze līdztekus sarežģītajam ārstēšanas procesam rada arī emocionālu šoku ne tikai pacientam, bet arī viņa tuviniekiem. Tāpēc ir svarīgi runāt par šiem jautājumiem, lai pacienti un viņu tuvinieki, saskaroties ar diagnozi, zinātu, kā rīkoties.
Turklāt ir novērota negatīva tendence – ar vēzi saslimušo iedzīvotāju skaits pēdējo 10 gadu laikā palielinājies par 20%. Viesturs Krūmiņš arī piebilda, ka Latvijā pārāk daudz pacientu ar onkoloģiskajām saslimšanām ir tieši vēlīnajā –
trešajā un ceturtajā – stadijā. Viņš uzsvēra, ka iedzīvotājiem būtu vairāk jārūpējas par savu veselību, izmantojot valsts piedāvātās iespējas šajā jomā.
– Vēzis ir attīstīto valstu problēma. Tomēr jāteic, ka citviet cilvēkiem ir pareizāka attieksme pret savu veselību. Katram vajadzētu vairāk domāt par savu fizisko stāvokli, – ārsts uzsvēra.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.02.2014.

Materiālu publicēšanai sagatavoja LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px