– Vai jūs esat informēti, ka no šā gada 1. aprīļa jūs varēsit izvēlēties piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu, un kāda būs jūsu izvēle? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.
Skaidrīte no Sarkaņiem: – Mēs domājam, ka paliksim pie „Latv-energo". Ko mēs tur jaunu varam izdomāt! Galvenais, lai mājās ir elektrība, bet „Latvenergo" visus šos gadus to ir nodrošinājis. Par elektrību, kā var noprast, tāpat būs jāmaksā dārgāk – vai nu mēs pārslēgsim līgumu ar citu elektroenerģijas tirgotāju, vai arī paliksim pie tā paša. Vismaz sākumā jāpaskatās, kā jaunā sistēma darbosies. Ja nu kāds elektrību piedāvās par tiešām izdevīgu cenu, tad vērtēsim, kā rīkoties turpmāk. Elektrību vairāk patērējam ziemā, bet vidējais patēriņš mēnesī ir ap 200 kilovatiem.
Anita no Sarkaņiem: – Mēs paliksim pie „Latvenergo", kas ir zināms uzņēmums, jeb, kā saka, pie pārbaudītām vērtībām. Tas šķiet drošāk, nekā izvēlēties citu, nezināmu elektroenerģijas tirgotāju. Un arī elektrību nemaz tik daudz netērējam – apmēram 100-110 kilovatu mēnesī.
Daina no Kijevas: – Esmu atbraukusi ciemos pie slimā tēva. Šo jautājumu ar viņu vēl neesmu pārrunājusi, bet domāju, ka šai ziņā neko nemainīsim. Dzīve jau visur ir dārga un visur nav darba. Tāpat kā citur, arī Ukrainā cilvēki grib dzīvot labāk, ne tikai – no algas līdz algai vai no pensijas līdz pensijai. Piemēram, divistabu dzīvoklis Kijevā man izmaksā trīs ceturtdaļas pensijas. Cerams, ka situācija Ukrainā stabilizēsies un līdz karam nenonāksim.
Anisija no Sarkaņiem: – Pagaidām paliksim pie tā paša elektroenerģijas piegādātāja, tad jau vēlāk skatīsimies. Neko daudz jau elektroenerģijas netērējam. Ja kāds to piedāvās par stipri zemākām cenām nekā „Latvenergo", kas jau paziņojis, ka būs jāmaksā vairāk, tad arī domāsim.
Daiga no Jumurdas: – Nekādu citu piedāvājumu neesam vēl saņēmuši, tāpēc domāju, ka paliksim pie „Latvenergo", pie kura ir pierasts. Vairāk mūs satrauc gaidāmais elektroenerģijas cenas pieaugums, jo saimniecībā patērējam daudz elektrības.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA