Rīgas Mākslas telpas Lielajā zālē no 24. janvāra skatāma grafikai veltīta izstāde „Grafika-S".
Tā ir lielākais grafikai veltītais notikums Latvijā pēdējos divdesmit gados. Izstādē skatāmi vairāk nekā piecdesmit Latvijas mākslinieku jaunākie darbi. To kuplinās starptautiska konference un katalogs, kas tiks prezentēts izstādes noslēgumā.
Izstādes „Grafika-S" dalībnieki ir atzīti meistari un jaunie talanti, tradicionālisti un konceptuālisti – Latvijas grafikas izcilie meistari un pazīstamie mākslinieki: Ilmārs Blumbergs, Gunārs Krollis, Guntars Sietiņš, Kristaps Ģelzis, Aivars Sprūdžs, Māris Bišofs, Valdis Villerušs, Māris Subačs, Atis Ieviņš, Tatjana Krivenkova, Pēteris Džigurs, Leonards Laganovskis, arī jaunie talanti: Elīna Alka, Ernests Kļaviņš, Arturs Virtmanis, Dārta Hofmane, Klāvs Upaciers, Paulis Liepa, Maija Kurševa, Liena Bondare, Inga Ģibiete, Reinis Pētersons, Baiba Kalniņa. Izstādē apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras pedagogu darbi.
2014. gadā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, izstāde „Grafika-S" atgādina zīmīgu simtgadi: 1914. gadā Rīgā notika pirmā latviešu mākslinieku grafisko darbu izstāde, ko rīkoja Latviešu mākslas veicināšanas biedrība.
Šīs izstādes idejas autore ir biedrības „Grafikas kamera" ilggadējā vadītāja grafiķe Ilze Lībiete, izstādi rīko SIA „Rīgas nami" un biedrība „Grafikas kamera". Izstāde „Grafika-S" Rīgas Mākslas telpā būs skatāma līdz 6. martam. Vēlās brokastis ar izstādes laureātu godināšanu Rīgas Mākslas telpā notiks 2. februārī pulksten 12.
Autore: INESE ELSIŅA