No 17. līdz 19. janvārim Madonā notika trešais Jāņa Norviļa starptautiskais jauno pianistu konkurss. 17. janvāra vakarā to atklāja konkursa žūrijas dalībnieka, izcilā pianista Vestarda Šimkus solokoncerts.
Publikai Vestards Šimkus bija sagatavojis krievu komponista Sergeja Rahmaņinova mūzikas programmu. Šai mūzikai raksturīga izteikta individualitāte, kas apvienojas ar dziļu nacionālo savdabību. Iekšējs nemiers un tikai Rahmaņinovam raksturīgā smeldze. Liriskas tēmas kā plašas, nepārtraukti plūstošas melodijas ar ilgstošu kāpumu līdz virsotnei un tikpat sasprindzinātu pakāpenisku atslābumu. Tehniski sarežģīti skaņdarbi, kas no izpildītāja prasa fizisko un garīgo spēku maksimumu. Koncertu Vestards Šimkus veltīja Arta Kumsāra piemiņai.
– Konkurss lēni, bet mērķtiecīgi iegūst pamatīgumu un spārnus nākamajam lidojumam, – uzrunājot klātesošos Madonas kultūras namā, 17. janvāra vakarā teica Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs. – Tas katru gadu spēj pulcēt arvien vairāk dalībnieku, un šis fakts nozīmē, ka konkurss attīstās. Strādājam pie tā, lai pasākums būtu interesants gan dalībniekiem, gan skolotājiem. Šobrīd jau iesākts darbs un nākotnes vīzijā redzu, ka konkursa fināls notiks solistiem kopā ar orķestri.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto